A Batumiban zajló GP-verseny harmadik fordulójában a háromszoros orosz olimpiai bajnok Valentyina Gunyina bemattolta az ukrán exvilágbajnoknőt, Marija Muzicsukot, aki második vereségét szenvedte el. Fekete napja volt a kettős győzelemmel rajtolóknak. A grúz Lela Dzsavahasvili az ukrán Anna Muzicsuktól kapott ki, az orosz Olga Girját a grúz Nino Bacsiasvili győzte le. Az örmény Elina Danieljan többször is nyerést szalasztott el, végül kölcsönös hibák után döntetlen lett a kínai Zhao Xue elleni játszmája. Megosztozott a ponton a grúz Bela Hotenasvili és az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk, valamint a francia Almira Szkripcsenko és a grúz Nana Dzagnidze. Hatan gyűjtöttek 2-2 pontot a három játéknap alatt.

_MG_2696

A grúziai üdülőhelyen második vereségét szenvedte el az ukrán exvilágbajnoknő Marija Muzicsuk. A háromszoros orosz olimpiai bajnoknő Valentyina jó érzékkel választotta a Grünfeld védelem ellen a 3.f3-as változatot. Alaposan felkészült, gyorsan, magabiztosan játszotta a partit, korán támadásba lendült. Marija elmulasztott egy fontos közbeiktatott gyaloglépést, állása gyorsan menthetetlenné vált, királyát mattot kapott!

_MG_2699

Az exvilágbajnoknő számára némi vigaszt jelentett, hogy nővére, Anna remekül játszotta a bonyolult változatot a grúz Lela Dzsavahasvili ellen, hatásos győzelmet aratott a kettős nyeréssel kezdő ellenféllel szemben.

Bonyodalmakban bővelkedett a grúz Nino Bacsiasvili és az orosz Olga Girja küzdelme. A grúz nagymesternő pozíciósan nem állt fényesen, de jó taktikai ellenesélyt talált. A végjátékban Girja fölösleges sakkokkal segített ellenfelének, Nino királya betört az állásába, sikerrel segítette szabadgyalogjának előrenyomulását.

Az örmény Elina Danieljan ellen a kínai Zhao Xue gyengén játszotta a nyitást, döntő hátrányba került. Elina többször is nyerést hagyott ki, a sok hibával tarkított parti végül döntetlen lett.

A grúz Bela Hotenasvili és az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk, valamint a francia Almira Szkripcsenko és a grúz Nana Dzagnidze játszmái békés mederben zajlottak.

A 3. forduló eredményei:
Bela Hotenasvili (grúz, 2493) – Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2557) döntetlen (Katalán megnyitás, 25)
Anna Muzicsuk (ukrán, 2555) – Lela Dzsavahasvili (grúz, 2489) 1 – 0 (Francia védelem, 36)
Almira Szkripcsenko (francia, 2453) – Nana Dzagnidze (grúz, 2535) döntetlen (Szicíliai védelem, 39)
Valentyina Gunyina (orosz, 2497) – Marija Muzicsuk (ukrán, 2561) 1 – 0 (Grünfeld védelem, 32)
Zhao Xue (kínai, 2504) – Elina Danieljan (örmény, 2445) döntetlen (Angol megnyitás, 45)
Nino Bacsiasvili (grúz, 2476) – Olga Girja (orosz, 2442) 1 – 0 (Szláv védelem, 60)

A verseny állása:
1-6. Olga Girja, Lela Dzsavahasvili, Valentyina Gunyina, Anna Muzicsuk, Nino Bacsiasvili és Almira Szkripcsenko 2 pont